Curriculum Vitae (Özgeçmiş)

Onur Burak Milli İmza
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğitim Durumu : Yüksek Lisans (Öğrenci)
Medeni Durum : Bekar
Toplam Tecrübe : 5 Yıl
Çalışma Durumu : Çalışıyor
Askerlik Durumu : Tamamlandı
Doğum Tarihi : 08.09.1981
Doğum Yeri : ADANA
Ehliyet : B (1999)
Uyruk : Türkiye,

 

Yüksek Lisans
09.2007 – 06.2012
Dokuz Eylül Üniversitesi
Fen Bilimleri Enstitüsü, İnşaat Mühendisliği
Üniversite
09.2000 – 09.2006
Çukurova Üniversitesi - (Örgün Öğretim)
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, İnşaat Mühendisliği – Türkçe
2 / 4
Üniversite (2)
09.2006 – 05.2010
Anadolu Üniversitesi - (Açık Öğretim)
İşletme Fakültesi, İşletme (Almanca) – Türkçe
2,5 / 4
Lise
06.1999
Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi
Fen
4 / 5 

 

 

03.2011- Antalya Muratpaşa Belediyesi
İnşaat Mühendisi
Antalya
Yapı Kontrol Müdürlüğü’nde öncelikli olarak Belediye’nin kendi yapılarının statik projeleri, metrajı, hakedişi, kesin hesabının yapılması, malzeme araştırması,temini ve inşaatın kontrolü üzerine çalışıyorum. Şimdiye kadar 5 statik proje hazırladım, ve 3 ününde şantiyesini kontrol ediyorum. Bunun yanında iskanlı yapılardan Afşin İnşaat’ın toplu konut yapılarını denetledim ve detaylarıyla raporladım.
 
09.2010-01.2011 MEKİN İNŞAAT
Şantiye Şefi
Adana
Ulaştırma konusu benim master yaptığım ve yol inşaatı benim meraklı olduğum bir alandı. Şirketten gelen teklifi değerlendirerek, Adana – Kozan yolunun sanat yapıları, alt ve üst yapısı dahil tüm inşaatlarını yapmak üzere şantiye şefi olarak Adana’ya geçtim. Adana Kozan yolu yol inşaatı, toprak işlerinden asfalta kadar programımız içerisinde olan duble yolun tüm organizasyonunu yapmaktayım.
02.2010-09.2010 SAĞLAM YAPI DENETİM
İş Geliştirme Yöneticisi/Yönetmeni
Antalya
İş geliştirme yöneticisi olarak sorumluluğum, işlerin sürekliliğini sağlayarak yeni işleri şirkete bağlayabilmek ve şirketin müşteri portföyünü genişleterek, iş alabilme kapasitesini yükseltebilmektir. Aynı zamanda müşterilerimizin teknik sorunları ile de ilgilenerek işin alımından işin bitimine kadar müşteri memnuniyetini sağlamaktır. İş geliştirme yöneticisi olarak, şirketin iş alma kapasitesini yükselttim, 6 ay içerisinde 400′ün üzerinde iş yeri ile irtibata geçerek, şirketime bu konuda çok sayıda yeni bağlantılar kazandırdım. Şirketten gelen ortaklık teklifini de kabul ettim ve şirkete ortak oldum. Kariyerimin işletme, yönetim ve pazarlama bölümünü burada geliştirme fırsatı buldum.
05.2007-08.2009 OBM İNŞAAT
İşyeri Sahibi
İzmir
2007 yılında kurduğum şirketimde işe okul tadilatları ve spor sahası inşaatları ile başladım. İzmir genelinde İzbeton A.Ş.’ye ait ihalelerle 20′nin üzerinde okul tadilatını başarıyla yapıp teslim ettim, Olimpiyat Köyde basketbol sahaları ve tenis kortları yaptım. Bu sırada Hekim Holding bünyesindeki Özge Yapı ile ortak çalışmalara başladım. Prefabrik/Prekast yapılan üst yapıların temel kısımları ve inşaat elemanlarını ben üstlendim. Ruhsat alınması aşamasında birçok projenin statik projelerini ben hazırladım ve ruhsat işlemlerinin bitimine dek müşterilere danışmanlık yaptım. İzmir’in en büyük inşaat firması İzbeton için bir çok ilçede bir birinden farklı inşaat uygulamalarında bulundum. İzbetonun içinde yapılacak olan parke makinası temelini yaptım. 2008′de Aliağa Termik Santrali’nde SIEMENS firmasının İtalyan yetkilileri için bir proje hazırladım ve Özge Yapı ile birlikte Prefabrik bir kontrol ve bilgi işlem binasının inşaatını bitirdik. Osmangazi İlköğretim Okulu için hem istinat duvarı hemde bu duvarın üzerine uygun şekilde tribün platformu hazırladım. Konak Belediyesi için Eskiizmir’de kavşak ve refüjlerin tasarım ve uygulamasını yaptım, ve yine Konak Belediyesi için Adnan Süvari Mahallesinde yaya yolu ve kaldırımların yapımını tamamladım. Karşıyaka Belediyesi için istinat duvarı inşaatını tamamladım. Kısacası inşaatın birçok alanında şirketimle birlikte birçok pozisyonu içerecek şekilde aktif şekilde projelerin her safhasında çalıştım.
09.2006-12.2006 Fırtına İnşaat-KMN Mimarlık
Proje Mühendisi
Antalya
Mühendislik bilgilerimi pekiştirmeye başladığım iyi bir firmaydı, Fırtına İnşaat’ın sahibi inşaat mühendisi Abdurrahman Fırtına ve proje ortağı olan KMN Mimarlıktaki Üstün Kaman bu süreç içerisinde bana çok faydalı oldular.
06.2005-10.2005 Devlet Su İşleri
Proje Asistanı
Antalya
DSİ deki stajımın konusu Dim Barajıydı. Barajın şantiyesinin kurulumunu, savak yapılarından ulaşım yollarına kadar tüm yapısını inceleme olanağım oldu.
03.2004-09.2004 Özeren İnşaat
Proje Asistanı
Adana
Proje bilgilerimi geliştirmek için girdiğim bir yerdi, Atilla bey bu konuda bana çok yardımcı oldu. AutoCAD ve STA4CAD uygulamalarını burda görme imkanı buldum.
04.2003-12.2003 Çözüm Mühendislik
Şantiye Mühendisi
Adana
Çözüm Mühendisliğe şantiye deneyimimi arttırmak için girmiştim, staj yerimdi ama ben staj sonrasıda kalıp inşaatların bitim süresine kadar izledim. Staj döneminde Çobandede göl kenarında süper lüks villa inşaatının iç dekorasyon dahil tüm proje ve şantiye safhalarında bulundum.
06.2000-09.2000 ModelNET
Program Sorumlusu
Antalya
Yazılım, Reklam ve Web Hizmetleri veren bir firmaydı, ve ben orada ilk olarak programlama dilleri üzerinde çalışmak üzere başladım, sonra video montaja geçtim sonra da yabancı dil bilgimden dolayı otellerin çekimlerinde çekim yapan takımı ve çekimi tamamen organize ettim.

 

Yabancı Dil
» İngilizce [ Okuma:10 Yazma:10 Konuşma:9 ]
Anadolu Lisesi öğrencisiyim, Antalya’da geliştirdm
» Almanca [ Okuma:10 Yazma:7 Konuşma:6 ]
Anadolu Lisesi, çeviri çalışmalarım
» Rusça [ Okuma:3 Yazma:3 Konuşma:3 ]
Başlangıç seviyesinde,şu anda özel ders alıyorum
Bilgisayar Bilgileri MC Office, AutoCAD, STA4Cad, IdeCAD, Sap2000,XSteel, Primavera, 3D S Max, Adobe Photoshop, Macromedia Freehand, Dreamweaver, C Programlama Dili, Java Script ve ASP (Başlangıç düzeyinde)

 

 

 

Sertifika Bilgileri
» Primavera
İnşaat Mühendisleri Odası – 19.08.2005
» STA4CAD
İnşaat Mühendisleri Odası – 15.07.2005
» AutoCAD
İnşaat Mühendisleri Odası – 25.06.2004

 

 

 

Dernekler & Kulüpler İnşaat Mühendisleri Odası (2008-2010 yılları arasında İzmir Şube Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundum ve aynı zamanda Basın ve Yayın Komisyonu başkanlığını yürüttüm), İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubede Yapı Denetim Komisyonunda görevliyim. Genç Girişimciler Derneği (İzmir’deki derneğin yönetimine katıldım),Aktiffelsefe Derneği üyesiyim, üniversite yıllarımda Ölü Ozanlar Derneği adında felsefe ve şiir üzerine bir dernek kurdum.
Hobiler Müzikle amatörce ilgilenir, gitar çalarım. Okumayı çok severim. Bilgisayar alanında paket programlardan programlamaya kadar ilgiliyim. Yabancı dil öğrenmeyi severim. Satranç en büyük hobilerim arasındadır. Tiyatro, sinema, edebiyat, felsefe ve teoloji konularına meraklıyım, nadiren deneme ve şiir yazar, sıkça önemli bulduğum konularda araştırma yaparım. Şiir dinletileri düzenlerim. Sporda Aikido ve bisiklet tercihimdir. Siyaset ve iktisat ile yakından ilgilenirim. Eğlence ve dinlence zamanlarımı verimli ve keyifli değerlendiririm.

 

Simdi Cevaplayın

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>